Právě jste zde: Titulní strana Manuální Lymfodrenáž

Sbírka pro Davida

Banner

Čas a počasí v Třebíči

   
Třebíč °C
  23.10.2018 Ferienhaus Ostsee
SPLENDID kosmetický salon Jany Neumanové

 Manuální lymfodrenáž obličeje, krku a dekoltu.

Dne 9. března jsem v pražském institutu EduSpa College absolvovala kurz manuální lymfodrenáže pro krk, obličej a dekolt a stala jsem se tak certifikovanou kosmetičkou, oprávněnou provádět tyto masáže.

Manuální lymfodrenáž těla je speciální ručně prováděná masáž, která má vynikající ozdravný, detoxikační, regenerační, relaxační i kosmetický účinek.

Za pomocí jemné techniky se pod určitým tlakem, tempem a pořadím daných specifických hmatů, aktivuje lymfatický (mízní) systém těla.

Pokud je lymfatický systém oslaben, projevuje se to únavou, snížením obranyschopnosti a imunity, zduřením uzlin a velkým oslabením fyzického i psychického stavu. V důsledku špatně fungujícího lymfatického systému se objevuje také celulitida, otoky, zadržování vody v těle, křečové žíly, metličky na kůži apod.

 


 

 

Lymfatický systém je přetížen při stresu, nedostatku pohybu, špatném (mělkém) dýchání, nesprávném pitném i stravovacím režimu, při kouření, nošení těsného prádla, jednostranné zátěži (např. dlouhé stání) apod. Lymfatický systém může být také ale narušen po operaci, úrazu či prodělaném infekčním onemocnění.

Lymfatický systém je z velké části uložen v kůži a podkoží = povrchový lymfatický systém. Skládá se hlavně z lymfatických (mízních) cév a lymfatických uzlin. Hlavní centra jsou v podpažních a tříselných mízních uzlinách. Síť lymfatických cév začíná na periferních částech těla a postupně přechází až k uzlinám. Lymfatické cévy sbírají a odplavují toxiny z těla. Lymfa (míza) ale obsahuje kromě toxinů také vodu, bílkoviny, tuky, soli, odumřelé buňky, bakterie, vitamíny rozpustné v tucích, hormony apod.

Manuální lymfodrenáž je dnes vzhledem ke stále se rozšiřujícím příznakům oslabení lymfatického systému velmi vyhledávanou a žádanou terapií u žen i mužů všech věkových kategorií.


Kosmeticko-regenerační indikace manuální lymfodrenáže

    • péče po liposukci a jiných metodách estetické chirurgie
    • základ redukčních, zeštíhlovacích a detoxikačních diet
    • zpomalení stárnutí pokožky
    • otoky obličeje, váčky pod očima

 

Rozdíl mezi klasickou masáží a manuální lymfodrenáží

 
Klasická masáž Manuální lymfodrenáž
PŮSOBÍ:Svaly, šlachy, fascie lPŮSOBÍ: na lymfatický systém
větší tlak, prokrvení tkání malý tlak, nesmí bolet
zlepšení elasticity vazivové tkáně podráždění lymfomotorik
INDIKACE: onemocnění svalů, kloubů, pojivových tkání, páteře INDIKACE: otokové stavy, zmírnění bolestivého napětí
ODSTRAŇUJE nedostatky látkové výměny ve svalech a tkáních PŘESUNUJE tekutiny odtokem lymfy

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Délka manuální lymfomasáže je 60 minut, cena 830 Kč.


 

 

 

 
Slideshow by phatfusion
Design by Next Level Design Lizenztyp CC